İade ve Değişim

  • 6502 sayılı kanun uyarınca, alıcı malı teslim aldıktan sonra 14 gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir

  • 385 sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için alıcının mal ile birlikte teslim edilen satıcıya ait faturanın aslını da teslim etmesi gerekmektedir.

  • Cayma hakkı süresi alıcının malı teslim aldığı tarihten itibaren başlar

  • İade edilen ürün ayıplı ise (ürün sağ istendiği halde sehven sol gönderilmesi veya otomatik yerine manuel olması gibi) kargo ücreti tarafımızca karşılanmaktadır. Diğer hallerde kargo ücreti alıcıya aittir. İade adresi olarak fatura üzerindeki adres bilgisi kullanılmalıdır. 

  • Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesaire şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. İade, orijinal ambalaj ile yapılmalıdır. Ayrıca var ise ürüne ait tüm aksesuarların da eksiksiz teslim edilmesi gerekir.

  • 27/11/2014 tarih ve 29188 sayılı resmi gazetede yayımlanan mesafeli satışlar yönetmeliğinin 15. maddesinde cayma hakkının istisnaları belirtilmiştir. İlgili maddenin a bendinde "fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler" cayma hakkından istisna edilmiştir. ÜRÜNLERİMİZ İTHAL ÜRÜNLER OLUP FİYATLARI USD BEDELLERİNİN GÜNLÜK KUR BİLGİSİ KULLANILARAK TL'YE ÇEVRİLMESİYLE HESAPLANMAKTADIR. USD KURUNDAKİ DALGALANMALARA BAĞLI OLARAK FİYATLAR GÜNLÜK OLARAK GÜNCELLENMEKTEDİR. BU NEDENLE YÖNETMELİĞİN 15. MADDE A BENDİ UYARINCA CAYMA HAKKININ KULLANILMASI SÖZ KONUSU DEĞİLDİR. Müşterilerimiz sipariş öncesinde bu konu hakkında ön bilgilendirme yapıldığını kabul eder.

  • Ürünün araca uymadığı gerekçesiyle iade ya da değiştirilmek istendiği durumlarda yetkili servisçe ürün adı da belirtilerek düzenlenmiş araca uyumlu değildir yazısının da satıcıya ibraz edilmesi gerekir.

  • Sipariş iptal işlemi ürün kargoya teslim edilene kadar yapılabilir. 

  • Para iadesi, kredi kartı ile yapılan işlemlerde 3 iş günü içinde alıcının kredi kartına yapılır. Bankanın harcamayı ekstreye yansıtma süresi her bankaya göre değişmekle birlikte 7 iş gününü bulabilmekte olup süreç bankanın insiyatif ve sorumluluğundadır.