Sıkça Sorulan Sorular

1. evacarparts.com sitesinde nasıl alışveriş yapabilirim?

Sağ üst tarafta bulunan üye girişi&üye kaydı kısmına tıklayarak üyeliğinizi gerçekleştirdikten sonra almak istediğiniz ürünleri sepetinize ekleyiniz. Üyeliğiniz tamamlandığında üyeliğinizin gerçekleştiğine dair otomatik bir e-mail alacaksınız. Almak istediğiniz ürünler tamamlandığında fatura ve teslimat adres bilgilerinizi giriniz. İki adreste aynı ise "Fatura ve Teslimat Bilgilerim Aynı" seçeneğini seçiniz. Tüm bilgiler doldurulduktan sonra devam et butonuna basarak ödeme sayfasına geçebilirsiniz. Sitemizden kredi kartı / banka havalesi  yada kapıda nakit ödemeli alışveriş yapabilirsiniz. 

Bazı ürün isimlerinde bulunan R ve L harfleri ürünün yönünü belirtmektedir. R harfi sağ yani yolcu tarafı, L ise sol yani şöför tarafı olduğunu göstermektedir. Bazı ürünlerde uyumlu olduğu yıllar kısaltma olarak verilmiştir. Örneğin ürün adında 94-98 yazıyor ise bu, ürünün 1994-1998 yıl aralığındaki araçlara uyumlu olduğunu ifade etmektedir.

2. evacarparts.com giriş şifremi unuttum, ne yapmalıyım?

Üye Girişi adımındaki şifremi unuttum linkine tıklayarak e-mailinize şifrenizin gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

3. Üye bilgilerimi nasıl güncelleyebilirim?

Hesabım menüsünden Üyelik Bilgilerim kısmından bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

4. evacarparts.com ödeme sistemi güvenli midir?

Web sitemizde SSL güvenlik sertifikası ve 3D güvenlik uygulaması bulunmaktadır. Ödeme altyapısı olarak BDDK'dan lisanslı ödeme kuruluşu olan PayTR altyapısı kullanılmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz sunucularımızda saklanmaz ve barındırılmaz.   Hiç bir çalışanımız kredi kartı bilgilerinize ulaşamamaktadır. Yaptığınız alışveriş kredi kartı ekstrenizde PayTR açıklaması ile görülecektir.

5. evacarparts.com'dan verdiğim siparişleri nasıl takip edebilirim?

Üye girişi yaptıktan sonra hesabım menüsünde bulunan siparişlerim adımından takip edebilirsiniz. Siparişlerinizin durumu her aşamada e-mail adresinize bilgilendirme olarak gelmektedir.  Kargolandı e-maili tarafınıza geldiğinde müşteri girişi yaparak kargo takip numarası bilgisine ulaşabilirsiniz.

6. Bulunduğum yere kargo yapılıyor mu?

Anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo ile gönderim yapılmaktadır. Kargo şirketinin teslimat süresi bulunduğunuz yerin Ankara mesafesine göre 1-3 iş günü olmaktadır.

7. Teslimat sırasında nelere dikkat etmeliyim?


Siparişiniz adresinize teslim edildiğinde kargo teslim fişini imzaladıktan sonra, kargo ambalajında sorun olmasa bile, kargo paketini açıp kontrol etmelisiniz. Sipariş ettiğiniz ürün ve teslimat için kargo ile gelen ürün aynı değilse ya da hasar görmüşse kargo görevlisine hasar tespit tutanağı hazırlatıp bizimle iletişime geçmelisiniz.


8. Kargo şirketi geldiğinde beni bulamaz ise ne yapmalıyım?

Çalıştığımız kargo firmaları teslimat adresinde alıcıya ulaşamadıklarında kapıya kargo pusulası bırakır. Bu pusula üzerinde size teslimat yapan kargo şubesinin adres ve telefonları bulunur. Kargonuzun bulunduğu şube ile iletişime geçerek kargo teslimi için gerekli ayrıntıları şubenizle görüşebilirsiniz. Kargo şubesi kolinizi 3 gün boyunca bekletecektir. Eğer size ulaşamazsa ya da sizden geri dönüş alınamazsa, siparişiniz geri gönderilir.


9. Kapıda ödeme ve havale seçeneği var mı?

Hayır. Sitemizden kredi kartı/banka havalesi ile ödemeli alışveriş yapılmaktadır.  


10. Taksitli alışveriş yapabilir miyim?

Sitemizden anlaşmalı bankaların kredi kartlarıyla 2 ile 12 taksit arası dilediğiniz vadede alışveriş yapabilirsiniz. Taksitli işlemlerde bankaların uyguladığı vade farkı sepet tutarınıza ilgili banka tarafından yansıtılmaktadır.